وب سایت تخصصی روانشناسی

توضیح کوتاه درباره سایت

دوست دارید همسرتون لاغر شه؟

اگر از چاق بودن همسرتان ناراضی هستید و مشکلاتی در زندگی دارید باید با راهکارهای مناسب او را تشویق و کمک کنید تا به تناسب اندام برسد.

از چاقی همسرتون ناراحتید و دوست دارید او لاغر شود؟

آیا بدن همسر شما از زمانی که با یکدیگر ازدواج کرده اید، به طور قابل توجهی تغییر کرده است؟ آیا منطقی است که از او بخواهید لاغر شود؟ در بیشتر موارد، کارشناسان صراحتا این موضوع را نهی می کنند؛ با این حال ممکن است راهکارهای بیشتری در نظر گرفته شود که در این قسمت از تناسب اندام نمناک به آن ها اشاره خواهیم کرد.

چاقی همسر

چاقی همسر

افزایش وزن در رابطه زناشویی

افزایش وزن همسر شما ممکن است بدین معنا باشد که زمان کم تری را با یکدیگر می گذرانید. به عنوان مثال، اگر قبلا از مشارکت درفعالیت های مختلف بدنی با یکدیگر لذت می بردید و این روز ها همسرتان به دلیل وزنش دیگر نمی تواند ادامه دهد، ممکن است بخشی از رابطه شما آسیب ببیند. شواهد نشان می دهد که فعالیت کردن با یکدیگر، پیوند عاطفی شما را نیز افزایش می دهد.

در صورتی که همسرتان دچار افزایش وزن قابل توجهی شده است، ممکن است نگران سلامتی اش شوید. به عنوان مثال، ممکن است نگران باشید که افزایش وزن همسرتان زندگی او را کوتاه و مستعد ابتلا به بیماری های مزمن مانند دیابت و بیماری های قلبی کند.

چاقی در رابطه زناشویی

افزایش وزن و جذابیت

همچنین ممکن است احساس کنید که همسرتان به دلیل افزایش وزن از جذابیت کمتری برخوردار شده است. بنابراین آیا منطقی است از او بخواهید براین اساس تغییر کند؟ شاید از شنیدن آنچه برخی از متخصصان معتقدند تعجب کنید.

برخی از آن ها می گویند:" در صورت اختلاف قابل توجهی در سایز همسرتان، کاهش وزن می تواند مناسب او باشد."

برخی دیگر می گویند:" وقتی یک نفر سنگین و دارای اضافه وزن می شود، تعادل جذابیت نسبی را تغییر می دهد و همه روابط تا حدودی براساس این معیار بنا شده اند."

این بخشی از طبیعت ماست که همسرانمان را براساس جذابیت آنان انتخاب می کنیم. درحالی که تغییر قابل توجهی در ظاهر او ایجاد شده است اما بهانه ای برای خواسته های خودخواهانه و آسیب زا از او نیست. در نتیجه اگر می خواهید در رابطه دوست داشتنی و حمایتی در مورد افزایش وزن صحبت کنید، جذابیت نسبی نباید یک نیروی محرک باشد.

اگر وسوسه شده اید که به دلیل جذابیت جسمانی همسرتان او را به کاهش وزن ترغیب کنید، وقت آن رسیده است که کمی صبر کنید و از خود بپرسید که آیا انگیزه های شما از عشق و دوست داشتن ناشی می شود؟ آیا راهکار دیگری وجود دارد؟

چاق بودن شوهر

بهترین راهکارها برای کمک به همسرتان در راه کاهش وزن

پیش از هر چیز به همسر خود کمک کنید تا سالم تر زندگی کند، تمایل به ایجاد تغییراتی در سبک زندگی و حتی کاهش وزن به منظور سالم تر زندگی کردن همسرتان، وقتی کاملا منطقی باشد در واقع حمایت از او در ایجاد عادت های سالم در کنار یکدیگر، پیوند محکم تری را بین تان ایجاد می کند.

اما بیان صریح مسئله اضافه وزن با در نظر گرفتن نیت خوب شما می تواند عواقب ویرانگری داشته باشد. نحوه برقراری ارتباط، نگرانی و حمایت شما نکته ای کلیدی است. در ادامه چند نکته برای چگونگی بیان این تقاضا وجود دارد:

اجازه دهید همسرتان پیش قدم شود:

به طور کلی همسرتان باید راجع به نگرانی هایش در مورد اضافه وزنش صحبت کند، چنانچه شما پیش قدم شدید، بلامقدمه و با بی احترامی صحبت نکنید.

کاهش وزن همسر

روی سلامتی تمرکز کنید، نه وزن و تناسب اندام:

کاهش وزن به این معنا نیست که اندامی باریک داشته باشید. تمرکزتان را به جای وزن و ظاهر، برروی سلامتی و رفتار همسرتان قرار دهید. این را در نظر بگیرید که شنیدن اینکه شما آرزو دارید زندگی سالم و فعال تری را درکنار همسرتان داشته باشید بسیار متفاوت تر از این است که قصد شما فقط کاهش وزن او است.

او را حمایت کنید:

تحقیقات نشان می دهد افرادی که کاهش وزن داشته اند، کسانی بوده اند که به طور مداوم از آن ها حمایت می شده است. از او سوال کنید که آیا در تلاش برای کاهش وزن است و شما چه کاری می توانید برای کمک به او انجام دهید؟

تشویق همسر به لاغری

او را سرزنش، مقصر یا گناه کار تلقی نکنید:

هیچ کس کامل نیست بنابراین از ذکر عیب های یکدیگر دست بردارید.

کارها را دو نفره انجام دهید:

افراد معمولا عادات مربوط به سلامتی خود را از اطرافیان خود الگوبرداری می کنند. مطالعه ای در ژورنال اپیدمولوژی در آمریکا به این نتیجه رسیده است که اگر یکی از زوج ها پایبند به تمرین ورزشی باشد، احتمال زیاد زوج دیگر هم او را دنبال می کند.

بنابراین برای شروع کار فعالیت هایی را انتخاب کنید که بتوانید با هم انجام دهید مانند قدم زدن در خانه بعد از شام یا دوچرخه سواری.

دوچرخه سواری دونفره

هرگز از جمله " خجالت بکش " استفاده نکنید:

اظهار نظر تحقیر آمیز در مورد وزن یا عادات غذایی همسرتان حتی وقتی نظرات تان به عنوان شوخ طبعی باشد، می تواند تاثیر منفی بر روابط شما داشته باشد و حتی ممکن است درواقع منجر به افزایش بیشتر وزن او نیز شود.

درک کنید افزایش وزن می تواند یک چرخه معیوب باشد:

با متوجه شدن این که افزایش وزن دارید ممکن است احساس افسردگی کنید. گاهی اوقات می توان به جای توهین و نادیده گرفتن بعد انسانی همسرتان به دلیل اضافه وزن، او را تشویق به کاهش وزن کنید.

لاغر شدن همسر

سایر نکات

همه روابط با تغییر و بحث روبرو هستند. همه گیری ویروس کرونا فشار بیشتری را به افراد و زوجین اضافه کرده است. هنگامی که افراد استرس دارند، افزایش وزن امری غیرمعمول نیست و شاید الان زمان تشویق به تغییر نباشد. اگر افزایش وزن همسرتان به موضوع بحث مهمی در زندگی تان تبدیل شده است، برقراری ارتباط با او، احترام و محبت دوستانه امری کلیدی است.

لایک : 0
کد امنیتی رفرش